Zadzwoń do nas: 608 186 682 / 666 357 856 lub napisz wiadomość: sklep@max-box.pl

Najnowsze posty

(S)pakuj rower i ruszaj w drogę!

Najlepszy kompan każdej podróży, idealny na dłuższe i krótsze wycieczki? Oczywiście – ROWER. Popularność rowerów rośnie z roku na rok, choć już dziś posiadanie i korzystanie z roweru stało się tak oczywiste i popularne, że widok dróg pełnych entuzjastów dwóch kółek nikogo nie dziwi. I dobrze! Bo jazda na rowerze to połączenie przyjemnego z pożytecznym.

O ile sama jazda na rowerze jest atrakcyjna z puntu widzenia spędzania aktywnie wolnego czasu i bezproblemowa z punktu widzenia logistyki (po prostu – wsiadamy na rower i jedziemy), o tyle dłuższe wyprawy poza miejsce zamieszkania wymagają od nas większego zaangażowania.

Oczywiście rowerowa eksploracja okolic miejsca zamieszkania jest świetnym sposobem na spędzenie wiosennego popołudnia, ale jeśli macie ochotę na dalszą wycieczkę, oczywiście rowerową i nie wyobrażacie sobie korzystać z rowerowych wypożyczalni (niestety jakość rowerów z większości wypożyczalni pozostawia wiele do życzenia) lub w takiej w okolicy nie ma, to prędzej czy później staniecie przed wyborem odpowiedniego bagażnika rowerowego.

1. Dobierz rozwiązanie dostosowane do potrzeb

Dziś nie jest problemem przewiezienie roweru/ów w dowolne miejsce. Na rynku dostępna jest cała masa uchwytów i platform rowerowych. Problemem natomiast jest przewiezienie go w sposób bezpieczny i komfortowy zarówno dla roweru, jak i pasażerów samochodu. Przed wyborem odpowiedniego rozwiązania koniecznie trzeba wziąć pod uwagę typ naszego roweru – zupełnie inny bagażnik będzie odpowiedni dla roweru elektrycznego, a inny dla roweru z karbonową ramą, nasze oczekiwania i potrzeby i oczywiście budżet.

Zacznijmy od tego że rower możemy przewieźć montując specjalny uchwyt zamocowany do bagażnika bazowego na dachu lub platformę rowerową, montowaną na hak lub klapę. To, na jakie rozwiązanie się zdecydujemy zależy od naszych preferencji, ale także od tego, jaki mamy rower:

  • Rower elektryczny (oraz inne ciężkie rowery) – jest o wiele cięższy niż tradycyjny rower dlatego wymaga szczególnych rozwiązań. Przy cięższych rowerach i tych elektrycznych idealnym wyborem będzie platforma rowerowa na hak. To rozwiązanie o dużej ładowności, a przy tym łatwe w montażu. Bardzo dobra opcja dla rodzin bo przy zakupieniu dodatkowego adaptera możemy zabrać jednocześnie aż 4 rowery!

Przykładem takiej platformymoże być THULE VeloSpace XT

  • Rower z karbonową ramą – właściciele tych dwóch kołowych pojazdów powinni bardzo rozważnie wybrać odpowiedni sprzęt do przewiezienia ich rowerów. Dlaczego? Rowery karbonowe są lekkie, zwinne i...na ogół dość drogie. Żaden posiadacz takiego roweru nie chciałby przecież po zdjęciu go z bagażnika zobaczyć porysowanej czy uszkodzonej ramy, prawda? Dzięki mocowaniu roweru za przednie koło unikamy problemu ze zdejmowanym kołem, jednocześnie maksymalnie chronimy rower przed uszkodzeniem. 

Takim rozwiązaniem jest uchwyt YAKIMA FRONTLOADER

  • Rowery górskie, miejskie, szosowe, dziecięce i wszystkie inne – czyli zależy nam na przewiezieniu roweru/rowerów bezpiecznie, a przy tym nie wydać zbyt dużo pieniędzy, znacie to? Jeśli tak, to znak, że potrzebujecie uchwytu ekonomicznego, który sprawdzi się w każdych warunkach, a przy tym nie zrujnuje budżetu domowego.

W tym przypadku polecamy przyjrzeć się rozwiązaniu jakie proponuje polska marka AGURI. Ich uchwyt AGURI MARATHON to standardowy uchwyt za widelec, który dodatkowo posiada uchwyt na koło, co jest jego dużym atutem.

Jeśli jednak uchwyt za widelec zdecydowanie nam nie odpowiada, to innym, ale równie korzystnym ekonomicznie rozwiązaniem może być uchwyt AGURI ACUDA II, który nie wymaga zdejmowania koła bo podtrzymuje rower za ramę (co jednak niekoniecznie będzie atutem w przypadku drogich rowerów karbonowych).

2. Szybko i sprawnie zamontuj

Wszystkie proponowane przez nas uchwyty i platformy charakteryzują się łatwym i szybkim montażem, z którym każdy bez problemu poradzi sobie w warunkach domowych :)

3. Ruszaj w drogę!

A więc nie pozostaje nic innego jak (s)pakować rowery i ruszać w drogę!

Zostaw komentarz