Zadzwoń do nas: 608 186 682 / 666 357 856 lub napisz wiadomość: sklep@max-box.pl

Najnowsze posty

Bagażnik idealnie dopasowany!

Decyzja wydaję się łatwa. W końcu jesteś aktywny. Często podróżujesz sam, lub z rodziną. Potrzebujesz komfortowego i bezpiecznego miejsca na Wasze bagaże, których czasem bywa naprawdę dużo (zwłaszcza gdy podróżujesz w towarzystwie dzieci). A więc klamka zapadła: kupujesz dodatkowy bagażnik. I tutaj w zasadzie prostota tej decyzji znika, bo okazuje się, że zakup bagażnika, to nie taka łatwa sprawa. Od czego więc zacząć?

Sprawdź co masz na dachu

Podstawową kwestią jest odpowiedź na pytanie: co właściwie masz na dachu? Dziwne? Być może, ale to właśnie od tego zależy jakie rozwiązanie będzie dla Ciebie odpowiednie.

1. Relingi

2. Punkty montażowe

3. Pusty dach

Postaw na dobrą bazę!

Do dachu zaraz wrócimy. Teraz skupmy się na chwilę na tym, co na dachu właściwie montujemy. Belki bazowe, czy inaczej bagażnik bazowy to zestaw dwóch belek zamocowanych w poprzek dachu samochodu, na którym montuje się box dachowy, uchwyt rowerowy, uchwyt na narty oraz inne akcesoria, które realnie powiększają powierzchnię bagażową w naszym samochodzie. I teraz wróćmy znów do kwestii dachu i tego co na nim, bo od tego zależy jakie możliwości mamy w zakresie wyboru bagażnika bazowego.

1. Mam relingi

Relingi samochodowe to dwie podłużne listwy znajdujące się na dachu auta, i to właśnie do nich przytwierdza się bagażnik bazowy (belki bazowe). Relingi dzielimy na otwarte i zintegrowane. Reling otwarty to taki z prześwitem między relingiem a dachem. Zintegrowany zaś to przyklejony na całej długości do dachu samochodu.

Reling otwarty

Reling zintegrowany

W jakich samochodach najczęściej montowane są relingi?

Z dużym prawdopodobieństwem spotkasz je w samochodach typu kombi i w SUVach.

2. Mam punkty montażowe

Punkty montażowe to nic innego jak fabryczne miejsce montażowe przygotowane przez producenta samochodu do zamontowania belek bazowych.

3. Mam pusty dach

Czyli inaczej mówiąc samochód nie posiada relingów, a więc bagażniki bazowe montowane na reling otwarty czy zintegrowany odpadają, ale nie ma też fabrycznie przygotowanych punktów montażowych. Czy da się coś w sytuacji zrobić i cieszyć się dodatkowym miejscem do przewożenia bagaży? Oczywiście! W takiej sytuacji belki poprzeczne montuje się między uszczelkę drzwi, a dach samochodu.

Co dalej?

Czy te 3 sytuacje wyczerpują temat doboru odpowiedniego bagażnika bazowego?

Niestety nie. Z perspektywy klienta dobór odpowiedniego bagażnika nie byłby tak skomplikowany, gdyby kwestia tego co ma dachu była jedyną zmienną. W doborze odpowiedniego rozwiązania równie ważne są kolejne 3 kwestie:

  • marka samochodu
  • rok produkcji samochodu
  • budżet jakim dysponujemy i nasze indywidualne potrzeby

Tutaj niestety nie ma schematów czy zasad według których możemy samodzielnie wydedukować jaki bagażnik będzie pasował do naszego samochodu. Każdy producent posiada specjalny konfigurator dostępny tylko dla dystrybutora, według którego my, jako doradcy wybieramy optymalne rozwiązanie, biorąc pod uwagę (prócz kwestii technicznych), także potrzeby klienta oraz jego budżet.

Staramy się jak najbardziej uprościć proces zakupu, dlatego na naszej stronie dostępny jest konfigurator, dzięki któremu już podczas składania zamówienia uwzględnia się wszystkie techniczne czynniki, które następnie przekazywane są nam i pozwalają sprawdzić, a w razie potrzeby skorygować wspólnie z Klientem wybrane rozwiązanie.

Co zatem jest najważniejsze w całym procesie zakupu odpowiedniego bagażnika bazowego?

Rzetelna, obsługa oraz pomoc i doradztwo specjalistów.

W Max-Box pierwsze co robimy, to wsłuchujemy się w potrzeby Klientów i na tej podstawie wybieramy najlepsze rozwiązanie.

Opublikowano w: Bagażniki / Belki bazowe

Zostaw komentarz